Skolos išieškojimo procesas

Jei vėluojate apmokėti sąskaitas ar turite skolų ir norite sužinoti apie išieškojimo procesą – spustelėkite ant žemiau esančių užrašų „Skaityti daugiau“. Čia rasite detalią bendrąją informaciją apie tai, kas vyksta kiekviename išieškojimo etape.
Mokėjimo priminimas

Mokėjimo priminimas

Skaityti daugiau
Mokėjimo priminimas

Priminimų paslauga skirta priminti apie artėjančią išrašytos sąskaitos apmokėjimo dieną arba jau pradelstus atsiskaitymus.
Priminimo tekste nurodoma informacija apie sąskaitą ir nurodomi rekvizitai apmokėjimui.

Nepamirškite apmokėti sąskaitos, mokesčio už priminimą ir delspinigių pagal nurodytus rekvizitus, tokiu būdu tinkamai įvykdysite savo įsipareigojimus.

Pirmasis pareikalavimo laiškas

Pirmasis pareikalavimo laiškas

Skaityti daugiau
Pirmasis pareikalavimo laiškas

Pirmasis pareikalavimo laiškas siunčiamas, jei po mokėjimo priminimo sąskaita vis dar yra neapmokėta. Jei apmokėjote sąskaitą iki pirmasis pareikalavimo laiškas buvo išsiųstas, išieškojimo išlaidų Jums mokėti nereikės ir papildomi mokesčiai nebus taikomi. Vis dėlto rekomenduojame susisiekti su mumis ir įsitikinti, kad mokėjimas atliktas tinkamai ir įsiskolinimas yra padengtas.

Jei apmokėjote sąskaitą po to, kai pirmasis pareikalavimo laiškas jau buvo išsiųstas (po pareikalavimo laiško išsiuntimo datos) papildomos išlaidos jau bus skaičiuojamos dėl pavėluoto mokėjimo. Sumokėkite pareikalavimo laiške nurodytas išieškojimo išlaidas ir delspinigius į nurodytą sąskaitą, tik tuomet įsipareigojimą įvykdysite tinkamai.

Jei po pareikalavimo laiško išsiuntimo sumokėjote tik pagrindinę skolos sumą pagal pirminę sąskaitą, tuomet Jums dar reikės sumokėti išieškojimo išlaidas, nurodytas laiške. Jų nesumokėjus, kreditorius tęs išieškojimą iki visiško reikalavimų padengimo.

Jei galite sumokėti tik dalį skolos, nedelsdami su mumis susisiekite. Išsiaiškinę Jūsų problemą, galėsime pasiūlyti tinkamą sprendimą – pavyzdžiui, mokėjimą išskaidysime dalimis.

Jei negalite visos skolos sumokėti dabar ir Jums reikia daugiau laiko, nedelsdami su mumis susisiekite. Mes tikrai padėsime Jums šioje situacijoje – pavyzdžiui, atidėsime mokėjimą dviem savaitėms ar kitam laikui.

Antrasis pareikalavimo laiškas

Antrasis pareikalavimo laiškas

Skaityti daugiau
Antrasis pareikalavimo laiškas

Jei sąskaitos neapmokėsite ir su mumis nesusisieksite, išieškojimo procesas bus tęsiamas toliau ir Jums bus siunčiami antrasis ir trečiasis (paskutinis) pareikalavimo laiškai, sulauksite ir mūsų skambučių. Mokėjimo termino atidėjimas šiame etape jau taikomas retai, bet vis dar galite susitarti dėl mokėjimo plano, jei Jūsų situacija tikrai sudėtinga. Prisidės papildomos išieškojimo išlaidos bei toliau bus skaičiuojami delspinigiai (palūkanos) iki kol skola bus apmokėta.

Tai paskutinis ikiteisminio išieškojimo etapas. Toliau skola bus išieškoma teisminiu būdu, todėl prisidės dar daugiau papildomų išlaidų.

Pareiškimo pateikimas teismui

Pareiškimo pateikimas teismui

Skaityti daugiau
Pareiškimo pateikimas teismui

Jei neapmokėjote sąskaitos ar nevykdėte sutarto mokėjimo plano ikiteisminio išieškojimo metu, kreditorius gali kreiptis į teismą dėl Jūsų skolos priteisimo. Kreiptis galima pareiškimu dėl teismo įsakymo išdavimo arba ieškiniu, kuris gali būti nagrinėjamas dokumentiniu procesu ar įprasta ginčo teisena. Teismas Jums atsiųs pranešimą apie teisme Jums iškeltą bylą.

Teismo sprendimas

Teismo sprendimas

Skaityti daugiau
Teismo sprendimas

Jei nereaguosite į gautą teismo pranešimą, įstatyme nustatytais atvejais teismas gali priimti sprendimą už akių, o išduotas teismo įsakymas ar preliminarus teismo sprendimas įsiteisės.Teismo sprendimui ar teismo įsakymui įsiteisėjus, kreditorius turi teisę kreiptis į antstolį, kad skola būtų išieškoma priverstinėmis priemonėmis.

Priverstinis vykdymas

Priverstinis vykdymas

Skaityti daugiau
Priverstinis vykdymas

Jei teismo sprendimas nebus įvykdytas taikiai, Jūsų skola bus pateikiama antstoliui išieškoti priverstinai. Antstolis išsiųs Jums raginimą susimokėti, nurodydamas skolą, kuri turi būti sumokėta, terminą, per kurį galite taikiai įvykdyti sprendimą, informaciją apie vykdymo procesą. Jūs vis dar galite išvengti papildomų išlaidų (antstolio atlyginimo, vykdymo išlaidų), jei sumokėsite skolą per raginime nustatytą terminą. Jei negalėsite sumokėti skolos ir nesikreipsite į antstolį dėl atsiskaitymo dalimis ar mokėjimo atidėjimų, tolimesni veiksmai priklauso nuo proceso metu įgytos informacijos apie Jūsų valdomą turtą. Antstolis turi teisę nukreipti išieškojimą į tam tikras asmens pajamas: į darbo užmokestį, pensiją ar kitas Jūsų gaunamas pajamas arba realizuoti areštuotą Jūsų turtą (pvz. parduoti varžytinėse).

Turto areštas – tai priverstinis nuosavybės teisės į turtą arba atskirų šios teisės sudėtinių dalių – valdymo, naudojimosi ar disponavimo – laikinas apribojimas, siekiant užtikrinti turtinės prievolės įvykdymą kreditoriaus naudai, taip užtikrinant kreditoriaus reikalavimų įgyvendinimą ir skolos grąžinimą.